MUDr. Filip Světlík

ZUBNÍ ORDINACE OPOČNO


Ordinace


Snažíme se, abyste se u nás cítlili příjemně a byli co nelépe ošetřeni. Velký význam přikládáme také co nejmodernějšímu lékařskému vybavení.


Vybavení ordinace


 3D CBCT

Computerová tomografie s Cone Beam technologií díky které je záření sníženo na minimum. Oproti klasickým CT přístrojům užívaným v medicíně cca 100x. Umožňuje přesnou analýzu před implantací, přesné měření rozměrů na setiny milimetru a nasimulování zavedení implantátů. Díky přístroji Vám vybereme implantát přímo na míru. Důležité je, že se 3D analýzou můžeme vyhnout komplikacím ve smyslu poranění nervu a s tím spojeným trvalým následkům (např: poruchy citlivosti rtu nebo jeho brnění a jiným).


operační mikroskop LEICA 

  • ošetření na nejvyšší možné úrovni


Zubní RTG s digitální radiovisiografií

V rámci preventivních prohlídek zhotovujeme jednou ročně velmi kvalitní preventivní snímky, na kterých vidíme:

  • počínající mezizubní kazy( i velikosti několika desetin milimetru)
  • kazy pod starými výplněmi. Jejich odstraněním zabráníme zánětu zubní dřeně nebo rozlomení zubu.
  • časná i pokročilá stádia parodontózy.

Radiační dávka je díky digitalizaci nejnižší možná. Pro srovnání, během 24hodin obdržíte stejnou dávku z vnějších zdrojů cca pětkrát. Navíc pacient nikam neodchází, protože ke snímkování dochází přímo na křesle.


Intraorální kamera

Je něco jako ústní endoskop s monitorem nad zubařským křeslem. Během vyšetření a ošetření jím zkoumáme třeba i mikroskopické detaily vašich úst. Toto zvětšení nám umožňuje pracovat s nebývalou přesností. Díky uloženým snímkům potom jasně vidíte, jak vypadala situace před, během, ale i po ošetření, a tak lépe všemu rozumíte.


Autokláv Melag

Nejmodernější sterilizační jednotka umožňující sterilizovat nejen kovové, ale i plastové nebo gumové věci potřebné pro ošetření. Při sterilizaci tohoto typu dochází k usmrcení všech živých mikroorganizmů. Umožňuje tak, aby výkony, např. z pole implantologie, byly provádněny ambulantně.


Implantcenter

Přístroj s jehož pomocí zavádíme náhrady zubních kořenů tzv. implantáty. Umožňuje zavedení implantátu s přesným nastavením torzního momentu které je zcela zásadní pro správnou stabilitu implantátu.

Součástí tohoto přístroje je piezochirurgická koncovka sloužící k vyndání zalámaných kořenů z kosti, plastice kosti ev. Vybavení zubů moudrosti. Jedná se o využití výkonné ultrazvukové energie k rozvolnění závěsného aparátu zubu nebo desintegraci kosti.


Endomotor

Vývojově poslední motor sloužící k ošetření kořenových kanálků (vnitřku zubního kořene). Díky kvalitnímu endodontickému ošetření, které zaznamenalo v posledních letech obrovský pokrok, můžeme podstatnou část zubů, které dříve končily vytažením zubu zachovat. Díky využití flexibilní vrtáků ošetříme i velmi zahnuté kořeny.


Přístroj na míchání  OTISKOVACÍCH HMOT - A SILIKONŮ
Otiskovací hmoty jsou dentální materiály, které slouží k sejmutí situace v ústech a jejího přenesení do zubní laboratoře pro zhotovení zubních náhrad. A silikony jsou přesnější než většina otiskovacích hmot, déle vydrží díky nízkému smrštění při tuhnutí a tím umožňují zhotovení přesnější zubní náhrady.


Elektrokauter – „elektrický skalpel“

Vysokofrekvenční operační přístroj, který používáme pro odstranění či plastickou úpravu měkkých tkání. Výhodou použití řezu elektrickým proudem je výrazně nižší pooperační bolestivost a rychlejší hojení. Tkáň nekrvácí a umožňuje tak provést výkony v jednom sezení (dříve dvě návštěvy s několikadenním odstupem pro hojení tkáně).


Kofferdam

Set pro upevnění membrán na spravované zuby a tím zajištění suchého pracovního pole. Pacientovi tak nic nepadá ani nestéká do úst. Používáme jej standartně při ošetření kořenových kanálků a při ošetření zubů bílými výplněmi.


Apexlokátor

Přístroj s jehož pomocí naprosto přesně změříme délku kořenového kanálku aniž vidíme jak dlouhé má zub kořeny. Používá se při endodontickém ošetření kořenových kanálků. Více na www.endodont.czPřístroje k plnění kořenových kanálků

Věděli jste, že ne každý mrtvý zub s "váčkem" musí skončit venku? Jedině dobře ošetřené, vydesinfikované a co nejlépe zaplněné kořenové kanálky zaručí co nejdelší pobyt vašeho zubu ve vašich ústech. viz www.endodont.cz